Pradědovo dětské muzeum

Pradědovo dětské muzeum je prvním regionálním dětským muzeem v Česku, které najdete v lázeňské obci Bludov 5 km jižně od Šumperka na úpatí Jeseníků. Pradědovo dětské muzeum představuje Jeseníky hravou, zábavnou a interaktivní formou. Spojuje v sobě poznání všemi smysly. Expozice nabízí hry o přírodě, historii a řemeslech Jeseníků. Dozvíte se, jaké známé osobnosti z hor pod Pradědem pochází, ochutnáte tradiční místní speciality.

Expozice

 
    Pradědovo
    Dětská vesnička nabídne milion a jednu hru... na školu, na kuchaře, na fotografa, na Vincenze Priessnitze, na stavitele mostů, průvodčího, ježibabku i hospodského. Vejděte na  náves a žijte životy obyvatel každého jesenického domečku.
 
  
     Historie
     Prošňupejte naši knihovnu a najděte si zajímavosti z blízké i vzdálené historie. V každém šuplíčku je zajímavá informace, každá fotka ukazuje výjimečné okamžiky našich hor.
 
 
 
  Jesenické VIP  
  Představujeme vám naše sousedy, nositele filmových cen i vzácných medailí, autory románů, hudebníky i malíře.
 
 
 
     Hřiště
     Přírodnímu dětskému hřišti dominuje lodičková rychlodráha, najdete zde také tunely, podzemní telefony, největší bubno-xylofon ve střední Evropě, klouzačky, záhonky s bylinkami i lanovku.
 
 
       Jeskyně
       Znáte pohádkové postavy, které pochází přímo z Jesenicka? Jestli ne, tak budete mít příležitost se s nimi u nás seznámit.
 
 
 
    Gastro
    Ochutnejte regionální speciality a zkuste si sami uvařit regionální jídlo. Že jste ještě nikdy nepekli svůj chleba? A neznáte omáčku z černých jeřabin? Expozice nejenom pro  gurmány, vášnivé kuchaře a poctivé jedlíky.
 
 
    Batolárna
    Lozivci a žužlavci, jakožto doprovod staršího sourozence, si užijí Pradědovo po svém v naší batolárně plné zajímavých hraček.
 
 
 
     Příroda
     Víte, jak voní jesenický les, jak je hebká jelení kůže, poznáte bukové dřevo od dubového a rozeznáte zvuky zvířat? Projděte tajemnou „almarou“ a to vše si můžete na vlastní      smysly vyzkoušet v této části expozice.
 
 
     Pohádkárna
     Bylo-li divočení dost a je třeba trochu oddychnout, pak se zavrtejte do polštářů a vyslechněte pohádku v naší pohádkárně.
 
 
 
Kontakt
Pradědovo dětské muzeum
Tř. Adolfa Kašpara 37
789 61 Bludov
 
Tel.    725 508 214
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

OTEVÍRACÍ DOBA

PO 9- 19h

UT 9- 19h

ST 9- 19h

ČT 9- 19h

PÁ 9- 19h

SO 9- 19h

NE 9- 19h

 

 
 
 
contentmap_plugin

Nabízené výhody

  • Image
    20% +50 bodů

    Pradědovo dětské muzeum

    20 %sleva na veškeré vstupné. 

    platí do konce platnosti kartyslužby

banner2 248x135

HOTLINE

+420 777 589 075
+420 725 349 337

Věrnostní systém

 

 

 

 

Chci nabízet služby

V případě zájmu o spolupráci se zaregistrujte do systému CardBerg na níže uvedeném odkaze.

registrace služby

Naši partneři